Oglas
  1. Naslovnica
  2. Sport
  3. Košarka

Uoči nastavka kvalifikacija

Šarić: Volio bih otići na veliko prvenstvo, znači i meni i nama, nismo bili odavno

Marin Sušić
Šarić: Volio bih otići na veliko prvenstvo, znači i meni i nama, nismo bili odavno

Hrvatska muška seniorska reprezentacija nastavlja s pripremama u Opatiji i u punom sastavu. Nakon okupljanja 15. lipnja i odrađenog prvog dijela priprema, reprezentaciji su se priključili svi igrači s popisa, uključujući i Marija Hezonju i Ivicu Zupca, tako da izbornik Mijatović ima kompletne trupe na raspolaganju za završna “brušenja” pred nove ispite.

Oglas

Hrvatsku, naime, već 24. lipnja očekuje prijateljska utakmica protiv Italije u Goriziji, nakon koje slijede dvije službene kvalifikacijske utakmice za SP protiv Cipra i Izraela.

-Volio bih otići na veliko prvenstvo, znači i meni i nama, nismo bili odavno. Nadam se da ćemo uspjeti ovo ljeto ući sa 100 posto i otići na prvenstvo – kazao je Dario Šarić.

Osvrnuo se i na utakmicu s Italijom.

-Bez obzira što utakmica s Italijom nije natjecateljskog karaktera, značit će nam da uđemo svi u ritam jer nismo davno bili na terenu u punom sastavu. Očekujem dobru utakmicu, očekujem da ćemo pobijediti u utakmici na Cipru i da ćemo protiv Izraela pokušati doći do pobjede bez obzira što su nezgodna momčad - rekao je kapetan Dario Šarić pa se kratko osvrnuo na dosadašnji tijek kvalifikacija:

-Odigrali smo dobru utakmicu u Zagrebu, u Njemačkoj u zadnjim minutama imali plus 10, mogli smo to bolje završiti, malo se uvukla nervoza u sve nas, možda prvenstveno malo u mene, ali na kraju okej, u dobroj smo situaciji. Zato ćemo probati sada dobiti ove dvije utakmice i ići u idući krug s najvećim mogućim brojem bodova. Ostat će mali žal, ali manje smo izgubili nego što smo pobijedili, tako da smo i dalje u prednosti – kazao je Šarić.

Podsjećamo, osim Šarića za ove utakmice pozvana su još dva šibenska košarkaša, Krešimir Radovčić i Roko Badžim.

Oglas

 

Oglas
Najnovije vijesti
1
2
3
4
5
6
Oglas
Oglas
Oglas
/ IZ KATEGORIJE