Imaš vijest?
Imaš informaciju iz prve ruke, fotografiju, video, dobru ideju ili te nešto muči?
PODIJELI S NAMA!Program Europskog grada sporta
Marko Atlagić i Stipe Perica pobjednici turnira u petanci u Rasadniku
Marko Atlagić i Stipe Perica iz Petanque kluba Krešimirova grada Šibenik (aktualnog prvaka Hrvatske) pobjednici su turnira u petanci, u disciplini dvojki, koji je u subotu održan na terenima za petanku u Rasadniku. Turnir je organiziran u sklopu programa obilježavanja titule 'Šibenik - Europski grad sporta 2026.', a okupio je brojne natjecatelje i ljubitelje ovog sporta, koji su kroz cjelodnevno druženje i natjecanje promovirali sportske vrijednosti, fer-plej i aktivan način života.
Kako izvještavaju organizatori iz gradske Zajednice sportova, turnir je protekao u izvrsnom sportskom ozračju, uz velik odaziv sudionika i niz zanimljivih te neizvjesnih susreta. Natjecatelji su cijelog dana pokazivali zavidnu razinu vještine i sportski duh, dok su gledatelji imali priliku pratiti uzbudljive obračune najboljih natjecateljskih parova.
Nakon odigranih susreta prvo mjesto osvojili su Marko Atlagić i Stipe Perica iz Petanque kluba Krešimirova grada Šibenik. Drugo mjesto pripalo je njihovim klupskim kolegama Zdravku Laboru i Željku Protegi, dok su treće mjesto podijelile dvije ekipe Petanque kluba Dalmatino, u sastavu Milan Gnjidić i Nikola Vukošić te Ante Cindrić i Goran Vrebac.
Održavanjem ovog turnira nastavljena je provedba sportskih aktivnosti koje se cijele godine organiziraju u sklopu programa 'Šibenik - Europski grad sporta 2026.'. Cilj programa je poticanje građana na bavljenje sportom i rekreacijom, promicanje zdravog načina života te jačanje sportske kulture i zajedništva u lokalnoj zajednici.
Organizatori se zahvaljuju svim sudionicima i posjetiteljima, koji su svojim dolaskom i podrškom doprinijeli uspješnoj organizaciji turnira, čestitavši najuspješnijim ekipama na ostvarenim rezultatima.