Imaš vijest?
Imaš informaciju iz prve ruke, fotografiju, video, dobru ideju ili te nešto muči?
PODIJELI S NAMA!Odbojka na pijesku
Rezalište poprište prvog turnira Brodarica Beach Volley
Na Gradskoj plaži Brodarica Rezalište proteklog je vikenda održan prvi tradicionalni turnir u odbojci na pijesku Brodarica Beach Volley 2026., u organizaciji Odbojkaškog saveza Šibensko-kninske županije, pod glavnim pokroviteljstvom Turističke zajednice Krapanj-Brodarica. Ova sportska manifestacija okupila je 22 ekipe iz cijele Hrvatske te privukla velik broj gledatelja i posjetitelja koji su tijekom cijelog dana uživali u atraktivnim odbojkaškim susretima.
Turnir je bio namijenjen isključivo ženskim ekipama, a natjecanje se odvijalo u dvije kategorije – mlađe kadetkinje u trojkama te seniorke u parovima. Na pijesku gradske plaže Brodarica nastupile su ekipe iz Zagreba, Omiša, Šibenika, Vodica, Murtera i drugih hrvatskih gradova, potvrdivši rastuću popularnost odbojke na pijesku među mladim sportašicama.
U seniorskoj konkurenciji najuspješnije su bile šibenske odbojkašice. Prvo mjesto osvojile su Anđela Slavica i Gabi Goleš, koje su u finalu pokazale najviše kvalitete i zasluženo podigle pobjednički pehar. Drugo mjesto pripalo je paru Ani Zeljak i Ana Labor koje su slovile kao glavne favoritkinje turnira pošto su obje reprezentativke Hrvatske u mlađim kategorijama a trenutno treniraju u svojim klubovima u Zagrebu, dok su treće mjesto osvojile Vida Pajić i Helena Bujas iz odbojkaškog kluba Vodice.
U konkurenciji mlađih kadetkinja odličnu igru tijekom cijelog turnira prikazala je još jedna ekipa iz OK Vodica u sastavu Maja Lasan, Tonia Juričev i Malena Bašić, koje su osvojile prvo mjesto. Srebro je pripalo zagrebačkoj ekipi koju su činile igračice zagrebačke Mladosti Magdalena Meštrović, Kala Babić i Paula Bobaš, dok su brončane bile odbojkašice OK Gusar iz Omiša – Petra Bosak, Petra Pupačić i Hajdi Bilanović.
Prekrasno vrijeme i izvrstan ambijent Gradske plaže Brodarica dodatno su obogatili ovaj sportski događaj. Brojni gosti i posjetitelji plaže tijekom cijelog dana pratili su zanimljive i kvalitetne utakmice koje su pružile mlade odbojkašice. Natjecanje je potrajalo do kasnih večernjih sati, a završna dodjela medalja i pehara održana je oko 22 sata.
Organizatori su izrazili veliko zadovoljstvo uspješno održanim prvim izdanjem turnira te su zahvalili svim ekipama, trenerima, sucima i volonterima koji su doprinijeli organizaciji događaja. Posebnu zahvalu uputili su Javnoj ustanovi Športski objekti Šibenik, koja je pomogla u pripremi i opremanju igrališta kako bi ono bilo sigurno i kvalitetno za sve sudionike.
Velike zahvale upućene su i glavnom pokrovitelju, Turističkoj zajednici Krapanj-Brodarica, čija je podrška omogućila realizaciju ove lijepe sportske manifestacije te dodatnu promociju Brodarice kao atraktivne destinacije za sportski turizam.
S obzirom na veliki interes natjecateljica i publike, organizatori su najavili kako će Brodarica Beach Volley postati tradicionalni događaj te da se već iduće godine očekuje još veći broj sudionica i gledatelja.