Imaš vijest?
Imaš informaciju iz prve ruke, fotografiju, video, dobru ideju ili te nešto muči?
PODIJELI S NAMA!'Kad bude djece u našim kućama, onda će svega biti'
Šibenski biskup Rogić krstio peto dijete obitelji Begura
Šibenski biskup mons. Tomislav Rogić u nedjelju 28. lipnja u župi sv. Josipa radnika krstio je Mirijam Begura, peto dijete u obitelji Marije i Tome Begura. U misnom slavlju uz biskupa su koncelebrirali župnik don Donald Marković i biskupov tajnik don Ivica Bašić.
Na početku homilije biskup Rogić izrazio je radost zbog krštenja petog djeteta u obitelji Begura te istaknuo kako je rođenje djeteta jedan od najvećih darova koje čovjek može primiti.
Govoreći o sakramentu krštenja, biskup je naglasio kako krštenjem čovjek prima dar božanskog posinstva i postaje Božje dijete. „Bog daruje svoju blizinu i naklonost. Zauvijek. Dobivamo ulaznicu za nebo – treba je sačuvati do kraja života“, poručio je biskup Rogić.
Tumačeći naviještenu Božju riječ, biskup je najprije progovorio o proroku Elizeju koji za gostoprimstvo iskazuje zahvalnost moleći Boga za najveći mogući dar jednoj obitelji – dar potomstva. Time se, istaknuo je, pokazuje da Bog daruje život kao nagradu i blagoslov. Osvrnuo se potom na riječi svetoga Pavla koji poziva vjernike da umru grijehu, a žive Bogu. To znači odbaciti sve ono što čovjeka udaljuje od Boga i čuvati milost posvetnu primljenu na krštenju.
Na kraju homilije biskup Rogić čestitao je roditeljima Mariji i Tomi Begura. Zahvalio im je najprije na otvorenosti životu i pouzdanju u Boga, a potom i na želji da svoju djecu odgajaju u vjeri.
Zahvalio je Bogu što u hrvatskom narodu još uvijek ima obitelji otvorenih životu te pozvao okupljene na molitvu za obitelj, dostojanstvo čovjeka i budućnost naroda. „Kad bude djece u našim kućama, onda će svega biti: radosti, zadovoljstva i prave ljubavi. Ako djece ne bude, sve se pomalo gasi i gubi smisao i svaku vrijednost“, zaključio je biskup Rogić.
Misno slavlje nastavljeno je obredom krštenja, u kojem je mala Mirijam primila sakrament novoga života i postala članicom Katoličke Crkve.